Розділи сайту
Новини
Відкритий урок до Дня писемності і мови

    Відкритий урок української мови вчителя Романюк Ірини Анатоліївни  у 7-В класі, присвячений Дню української писемності і мови.

Ти постаєш в ясній обнові, як пісня, линеш, рідне слово.

Ти наше диво калинове, кохана українська мово!

Дмитро Білоус

     Слова, відомого українського поета, перекладача, літературного критика  - Дмитра Білоуса, саме про українську мову обрані мною недаремно. Адже не можемо не згадати про те,  що 9 листопада, щорічно, ми відзначаємо День української писемності і мови... Мова - це велике національне надбання,  коштовний скарб із мо­гуття інтелекту і криці моралі, це пісня душі, покладена на слова. У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів людей, об'єднаних в єдине ціле - народ.

     Слово, кажуть, здатне  вилікувати, надати крила, піднести над землею..., однак є зворотня сторона: воно може й поранити душу, звести нанівець будь-які надії.  Українське слово, настояне на калинових кетягах, виплекане долонями наших  бабусь та дідусів, сховане від лихоліть у вишитому рушничкові, оплакане у піснях та думах... Слово матері, слово Батьківщини... слово  Українське. Бережіть його, не засмічуйте, бо це наше слово, наша мова!

 

 

 

 


Дата: 2016-12-28 13:45:21