Розділи сайту
Запобігання і протидія булінгу
 
Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування)
  1. Учасники освітнього процесу подають заяву директору закладу про випадки булінгу по відношенню до дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.
  2. Директор закладу розглядає заяву в день її подання та видає наказ про проведення розслідування.
  3. Директор закладу для прийняття рішення за результатами розслідування створює наказом Комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає її засідання. До складу Комісії входять директор закладу, педагогічні працівники (у тому числі психолог), батьки постраждалого та булера для прийняття рішення за результатами розслідування та виконання відповідних заходів реагування.
  4. Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб, від яких отримали інформацію.
  5. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.
  6. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу.
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу
  1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
  2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з'ясовує обставини булінгу.
  3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
 
 

Наказ по закладу Про реагування на випадки булінгу 25.02.2020р

Сторінка Міністерства освіти і науки України "Протидія булінгу"

 

 Правила поведінки здобувачів освіти у закладі освіти

  • Здобувач освіти приходить до закладу освіти за 10-15 хвилин до початку навчальних занять.
  • Забороняється приносити до закладу освіти та на його територію предмети або речовини, які можуть зашкодити здоров'ю та безпеці оточуючих, або завадити проведенню освітнього процесу.
  • До закінчення уроків здобувач освіти може залишити територію закладу освіти тільки з дозволу класного керівника або чергового адміністратора. У разі пропуску навчальних занять учень повинен надати класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях.
  • Здобувач освіти приходить до закладу освіти з виконаним домашнім завданням з предметів згідно з розкладом уроків.
  • Здобувач освіти проявляє повагу до старших, піклується про молодших.
  • Здобувачі освіти бережуть майно закладу освіти, шанобливо ставляться як до свого, так і до чужого майна.
  • Здобувачі освіти дотримуються правил безпеки під час освітнього процесу.
  • Булінг є неприпустимою формою поведінки учнів у школі та за її межами.
  • Протягом уроку забороняється відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку.
  • Використання мобільних телефонів під час уроків дозволяється лише у навчальних цілях і з дозволу вчителя.
  • Якщо під час заняття здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозволу у вчителя.
  • Здобувач освіти повинен прибрати своє робоче місце після закінчення уроку; вийти з класу; рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони; не запізнюватись на наступний урок.
  • Під час перерви здобувачам освіти забороняється бігати сходами, коридорами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор; штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми; вживати слова ненормативної лексики і жести на адресу будь-яких осіб, заважати відпочивати іншим; палити в будівлі і на території закладу освіти.